top of page

Štípané dřevo

Tradiční topení s vysokou výhřevností

Levná a stabilní cena

Nenapodobitelná domácí atmosféra

Šetrné k životnímu prostředí

Porovnání cen

MĚKKÉ DŘEVO

SYPANÉ

TVRDÉ DŘEVO

SYPANÉ

MĚKKÉ DŘEVO

ROVNANÉ

TVRDÉ DŘEVO

ROVNANÉ

Od 1130 Kč/prms*

Od 1700 Kč/prms*

Od 2300 Kč/prmr*

Od 2900 Kč/prmr*

Naše paleta = 1,5 m³

1,5 m³ = 1 prmr*

1 prmr* = 1,4 prms*

Délka polen: 25 cm, 30 cm, 33 cm, 35 cm, 40 cm, 45 cm, 50 cm

Možnost nákupu 2-12 prms* nebo 1-6 prmr*

*prms = prostorový metr sypaný *prmr = prostorový metr rovnaný

Proč topit dřevem?

  • K tradičnímu topení dřevem se v dnešní době začíná vracet čím dál více lidí. Dřevo si totiž v porovnání s jinými energiemi drží levnou stabilní cenu a svou vysokou výhřevností je srovnatelné s hnědým uhlím.

  • Hořící krbové dřevo vytváří příjemné sálavé teplo a současně nenapodobitelnou domácí atmosféru s dlouho žhnoucími uhlíky.

  • Patří mezi obnovitelné zdroje energie a je tedy na rozdíl od fosilních paliv šetrné k životnímu prostředí.

  • Palivové dříví je oblíbené i jako doplňkový zdroj tepla při současném vytápění plynem či elektřinou a v současnosti je spolu s briketami nejlevnějším palivem.

  • Naše společnost Vám nabízí kompletní sortiment výhradně českého palivového dřeva

  • Dodáváme různé typy dřevěných briket z čistého tvrdého dřeva (bez kůry). Každý typ je vhodný pro určité topení.

  • Palivové dřevo Vám dovezeme v různých délkách, měkké i tvrdé, rovnané i sypané.

Kde a jak palivové dřevo skladovat?

Dřevo je nejlepší skladovat pod střechou, podél zdi, pod přístřešky, v dřevníku, ale zvlášť mu nevadí ani déšť. Déšť sice zvýší povrchovou vlhkost, ale vnitřní vlhkost zůstane nezměněná. Je důležité nepřikrývat dřevo plachtou, protože pod ní schne mnohem pomaleji a téměř vždy začne plesnivět. Totéž platí i v případě ukládání dřeva do sklepů a vlhkých prostor. Štípané dřevo skládané s kůrou směrem dolů vysychá rychleji. Dřevu prospěje, když neleží přímo na zemi a vyskládáte pod něj například přepravní palety, díky nimž může větrat i odspodu.

Informace o vlhkosti a tvrdosti

Pro krbová kamna či dřevokotle je vhodné tvrdé dřevo, protože má vyšší hustotu a déle hoří. Měkké dřevo hezky praská, vydá jednorázově více energie, ale zase velmi rychle shoří. Obecně platí, že tvrdé dřevo hoří pomalu a dlouho žhne, měkké dřevo naopak rychle vzplane a rychle ztratí žhavé uhlíky. Proto je také tvrdé dřevo dražší a žádanější. Klíčovým parametrem pro výhřevnost je vlhkost dřeva. Obecně platí, že čím lépe je palivové dřevo vysušené, tím je výhřevnější. Je proto vhodné, aby bylo štípané dřevo na topení suché. Dřevo je dobré nakoupit na jaře a nechat aspoň do podzimu na vzduchu vyschnout. Co však dělat, pokud nemáte doma dostatečně suché dřevo? Můžete například vyzkoušet dřevěné brikety, s kterými lze topit okamžitě, a to jak v kamnech, tak i v kotlech a krbech. Věděli jste, že 1 tuna dřevěných briket nahradí minimálně 4–5 prms palivového dřeva?

bottom of page